Marek Zítka - Masáže 
 
 
 
 
 
Hlavné menu
Úvodná stránka
Služby
Cenník
Objednávky
Otázky a odpovede
Vyhľadávanie
Kontakt
Úvodná stránka arrow Služby arrow Akupresúra
Akupresúra PDF Print E-mail
Napísal Marek Zítka   
Sunday, 06 May 2007
je to druh zdravotnej a manuálnej masáže kde pôsobíme na všetky aktívne body celého tela podľa druhu liečby a problému.
Táto metóda sa používa na utíšenie bolestí, a je vhodná aj na odstránenie mnohých nepríjemných príznakov fyzických a psychických ťažkostí. Čím častejšie a dlhšie sa aplikuje táto masáž, tým rýchlejšie sa človek zbavuje ťažkostí a vracia sa pocit uvoĺnenia a zdravia. Masáž pôsobí ako prevencia a regenerácia pri rozličných akútnych chorobách. Plní dve hlavné úlohy. Prvá - pôsobiť preventívne s cieľom zachovať a posilniť zdravie, zvyšovať odolnosť a výkonnosť organizmu. Odstraňuje pocity slabosti, únavy, vyčerpania a urýchľuje regeneráciu a aj následné ozdravovanie organizmu. Druhá úloha je, že ovplyvňuje funkčné poruchy, akútne a chronické ochorenia a zvyšuje homeostázu organizmu.

Čo odstraňuje akupresúra:  Táto metóda odstraňuje bolesti, únavu, vyvoláva príjemný pocit a povzbudzuje telo, aby používalo svoje prirodzené schopnosti regenerácie.

Čo podporuje akupresúra: obeh krvi a lymfy, zvláčňuje svalové tkanivá, harmonizuje funkciu nervového systému, reguluje činnosť žliaz s vnútornou aj vonkajšou sekréciou, podporuje normálnu funkciu vnútorných orgánov. Táto metóda v niektorých prípadoch úplne nahrádza lieky a tam, kde sú nevyhnutné ( o tom rozhoduje ošetrujúci lekár)  silne podporuje ich účinnosť: Akupresúra nemá škodlivé alebo nepríjemné následky.

Kontraindikácie: nesmie sa poskytovať pacientom s vážnym ochorením srdca, infekčných ochoreniach, napr. žltačka, pri nebezpečenstve vnútorného krvácania, čerstvých zlomeninách, pri zauzlení čriev a na jazvách.

Ako často absolvovať akupresúru: Pri chronických ochoreniach sa odporúča masáž absolvovať denne. Ak sa príznaky ochorenia zmierňujú masáž sa aplikuje 2 až 3 krát týždenne a neskôr jeden krát týždenne. Odporúčaná doba ošetrenia je cca od 30 do 55 minút. Závisí od konkrétneho zdravotného stavu ošetrovaného.

Indikácie: vysoký a nízky krvný tlak, závraty, pri únave za volantom, ospalosť, zápal plúc, zápalové ochorenia dvanástorníka, pri vredoch, pri zápale stredného ucha, čelustnej kosti, eustachova trubica, zápal dutín, rôzne druhy alergií, podpora látkovej výmeny, harmonizácia hormonálnej činnosti.

 
Poslený update ( Friday, 11 May 2007 )
 
< Predch.   Ďalší >
 
 
Jedna z našich poskytovaných masérskych služieb
Masáž klasická
je masáž určená pre širokú verejnosť na obnovenie a udržanie svalovej kondície, regenerácie a zároveň prevencie pred možnými nežiadúcimi zmenami v pohybovom a opornom aparáte ľudského tela.
 
Populárne stránky
 
 
 
© 2018 Marek Zítka - Masáže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.