Marek Zítka - Masáže 
 
 
 
 
 
Hlavné menu
Úvodná stránka
Služby
Cenník
Objednávky
Otázky a odpovede
Vyhľadávanie
Kontakt
Úvodná stránka arrow Služby arrow Dornova metóda
Dornova metóda PDF Print E-mail
Napísal Marek Zítka   
Sunday, 06 May 2007
Je to vysoko energetická manuálna masáž. Koriguje sa ňou celý pohybový a oporný systém tela. Chrbtové stavce sú pomocou tejto masáže bezpečne na milimeter presne uvedené do správnej polohy. Deje sa tak za aktívnej spoluúčasti pacienta.

Pri masáži dosahujeme nutné  uvoľnenie svalstva, tkanív a úponov v kĺboch. Masáž zbavuje bolesti pomerne rýchlo. Uvoľňuje blokády v mäkkých tkanivách a energetické a emocionálne bloky. Je výborným doplnkom akupunktúry a reflexnej masáže. Dĺžka ošetrenia cca 1,5 hodiny. Toto metódou dosahujeme lepšiu flexiu, extenziu, postranné ohýbanie a rotáciu chrbtice. Pri úprave  chrbtice chránime platničky aj miechu.

Indikácie:

  1. Tenisový lakeť, pätná ostroha, problémy s chrbticou, ischiatické ťažkosti, bolesti hlavy, ťažkosti v ramenách, so šijou, krížami, bedrovými kĺbmi, kolennými kĺbmi, členkami, čelusťami, zvýšeným ramenom, „vdovským hrbom“, krátka a dlhá noha, lordóza, kyfóza hrudnej a krížovej oblasti, chronická únava, posilnenie imunitného systému
  2. Črevné ťažkosti, žalúdočné ťažkosti, epilepsia, chronické sínusitídy, problémy s hrtanom, asthma bronchiale, šumenie v ušiach a iné ušné problémy.
  3. Závrate, vysoký krvný tlak, pichanie pri srdci, ťažkosti pri menštruácii, klimaktérium, krátkozrakosť, chraptivosť.
  4. Nesústredenosť u detí, skoliózy, guľatý chrbát, ochablé držanie tela.
Poslený update ( Friday, 11 May 2007 )
 
< Predch.   Ďalší >
 
 
Jedna z našich poskytovaných masérskych služieb
Breussova masáž
Je druh alternatívnej, manuálnej masáže, ktorá je zameraná priamo na úpravu a regeneráciu stavcov aj platničiek.  Je to jemná energetická masáž vhodná na uvoľnenie tela. Používajú sa voľné prstové techniky za pomoci ktorých sa pri masáži uvoľňujú ľahko a bezbolestne jednotlivé stavce  chrbtice.
Zobraziť celý článok
 
Populárne stránky
 
 
 
© 2018 Marek Zítka - Masáže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.